Şubeye Gitmeden Kredi Almak Mümkün mü – Banka kredi başvuruları bundan yaklaşık 5-10 yıl önce bizzat bankaya gitme, kefil bulma, bir sürü belge temin etme gibi meşşakatli bir süreç ile birlikte kredi başvurusu yapılırdı.

Başvuru yapıldıktan sonra ise kredi onaylanması için Banka Genel Merkezine yollanır 3-5 gün beklemek gerekir ve onay konusu da muamma olurdu. Hatta 3-5 gün sonra koşa koşa bankaya giden tüketiciler birde onaylanmayan kredi sonucu ile karşılaşınca oldukça üzücü bür durum ortaya çıkardı.

Neyse ki artık bu durumlar tarih oldu demek yerinde olmakta, bankaya dahi gitmeden kredi çıkıp çıkmayacağı konusu netleşmektedir, İnternet Bankacılığı, SMS gibi kanallardan yapılan kredi başvuruları 3-5 dakika gibi kısa bir sürede kredi başvurusu tamamlanmakta ve kredinin verilip verilmeyeceği öğrenilmektedir.

Teknoloji gelişimi ile birlikte bankaların geliştirmiş oldukları mobil uygulamalar, dijital bankacılık seçenekleri sayesinde ise artık bırakın kredi başvurusu artık bankaya gitmeye gerek kalmadan 10 dakika gibi kısa sürelerde kredi başvurusu yapılıp hatta parasının hesabınıza aktarılmasını sağlamak mümkün.

Kredi Nasıl Alınır

Bankaya gitmeden kredi, anında kredi, hazır kredi, yattığın yerden kredi gibi banka şubesine gitmeden anında hesaba yatan kredi ve şubeye gitmeden kredi veren bankalara gelirsek;

Finansbank Enpara internet bankacılığı ile adınıza açtırmış olduğunuz bir enpara hesabınız var ise enpara mobil veya İnternet şubesinden yapacağınız kredi başvurusundan 36 ay vadeye kadar 30.000 TL ye kadar 10 dakikada kredinizin hesabınıza yatmasını sağlayabilirsiniz.

İş Bankası İşCep uygulaması ile de yine anında kredi başvurusu yaparak 15.000 TL ye kadar kredinizin anında hesabınıza yatması mümkün.

Yine TEB CEPTETEB uygulaması, Garanti Bankası iGaranti uygulaması, Yapı Kredi Bankası Nuvo uygulaması, Akbank Direkt İnternet uygulaması gibi seçenekler ile de anına kredi almanız pekala mümkün.

yine anında kredilere ilişkin bir çok banka şubesini ziyaret etmeniz halinde de bireysel müşteri temsilcisi ile kredi başvurusu yaparak 20-30 dakika gibi bir sürede kredinizi almanız mümkün.

Burada dikkat edilmesi gereken husus kredi notunuzun çok iyi olması, bankalar ile hiç bir sorununuzun olmaması, aksamış hiç ödemenizin olmaması gerekir. anında hesapta kredi ancak bu tür müşteriler alabilir.

CEVAP VER