Ziraat Mobil Onay Nedir – Ziraat bankası, bankacılık işlemlerini kolaylaştırıp hızlandırmak için, müşterilerinin akıllı telefonlarından kullanabileceği Ziraat mobil uygulamasını müşterilerin hizmetine sunmuştur. Teknolojinin yaşamımıza kattığı kolaylıklardan bir tanesi de hiç şüphesiz akıllı telefonlardır. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile bankalar da çağa ayak uydurup, mobil bankacılık hizmetlerini sunmaya başlamıştır.

Devlet bankalarından biri ve Türkiye’nin en büyük bankaları arasında bulunan Ziraat Bankası, hizmet verdiği müşterilere Ziraat mobil uygulaması aracılığıyla tüm bankacılık işlemlerini yapmalarına imkan tanımaktadır. İlk olarak, Ziraat mobil uygulamasını Android ya da iOS işletim sistemli telefonlarınıza indirebilirsiniz. ziraat onay nasıl yapılır sorusunun cevabı için gerekli ilk adımı atmış olacaksınız.

Ziraat Mobil Uygulaması Hız Kazandıracak

Ziraat onay nedir diye merak edenler için; Ziraat mobil uygulamasını yükledikten sonra sade ve basit bir ara yüzle tasarlanmış uygulamasında, sahip olduğunuz Ziraat Bankası hesabınıza Müşteri numaranız ve parolanız ile giriş yapabilirsiniz. Henüz bir şifreniz yoksa uygulamayı yükledikten sonra uygulama üzerinden Başvurular>İnternet bankacılığı- online başvuru kısmına girerek yeni bir şifre ayarlayabilirsiniz.

Şifre belirleyebilmeniz için ilk olarak T.C Kimlik numaranızı, Cep telefonu numaranızı ve istenen güvenlik kodunu doldurarak devam butonuna tıklayın.  Gerekli olan kimlik doğrulaması ve formdaki bilgileri doldurduktan sonra yeni şifrenizi da belirleyebilirsiniz.  Ziraat Bankası için mobil şifre alma işlemini bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Pin Kodu

 Ziraat mobil uygulaması ile en yakın Ziraat Bankası şubesini tespit edebilir, Finansal veriler, Şifre alma, kampanyalar, Hesaplama araçları, İletişim merkezi, ya da Ziraat Randevu alma hizmetlerini şifre gerekmeden yapabilirsiniz. En üst kısımda bulunan Mobil bankacılık seçeneğine tıklayarak, müşteri numaranız ile şifrenizi girdikten sonra kısa mesaj doğrulamasıyla da mobil bankacılığa girebilirsiniz. Ziraat mobile giriş yapmanızın ardından menüdeki güvenlik ayarlarından bir Pin kodu belirleyip ziraat onay işlemini etkileştirebilirsiniz. Pin kodunu aktif ettiğinizde bundan sonra mobil uygulamada müşteri numarası girmenize gerek kalmadan direkt olarak cihazınızdan pin kodu ile Ziraat mobile giriş yapabilir ve her türlü bankacılık işleminizi ziraat mobil ile yapabilirsiniz.

Ziraat’ten Bir İlk: Şifresiz İşlem Onayı

Ziraat Onay hizmeti ile güvenlik konusunda da standartların çıtası yükselmekte. İsterseniz internet bankacılığında isterseniz de Ziraat Mobil uygulamasında kullanabileceğiniz Ziraat Onay hizmeti ile işlemlerinizi bir şifreye gerek duymadan, güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Ana menüde bulunan Ziraat onayı seçeneği internet bankacılığına girişte kullanılan bir güvenlik önlemidir. Bildiğiniz gibi internet bankacılığına giriş yapabilmek için ısa mesaj doğrulamasını tamamlamanız gerekmekte. Fakat Ziraat onayı güvenlik ayarları bölümünden, pin kodunu aktif ettiğinizde aktifleşir ve böylece internet bankacılığına giriş yapmak istediğinizde Ziraat mobil>Ziraat onay seçip sonrasında pin kodunuzu belirtilen alana girdiğinizde internet bankacılığını girişini onaylayabilirsiniz.

Ziraat onay ile giriş yaptığınızda işlemi 30 saniye içinde tamamlamanız gerekmekte. Bilgisayarınızdan ve mobil cihazınızdan internet bankacılığına giriş yaptığınızdan, uygulama tarafından gelecek bildirim ile girişi onaylamanız gerekiyor. Bildirim gelmediği hallerde dahi ziraat onay ile bizzat kendiniz girip onaylama işlemini tamamlayabilirsiniz. Ziraat onay seçeneğini aktif yaptığınızda internet bankacılığı kullanarak yaptığınız EFT veya havale işlemlerini yine ziraat onay kısmından tamamlayabilirsiniz. Böylece sms gönderilmediğinden, sms ücreti tahsil edilmeyecek ve masrafı oranı azaltılacaktır.

Kaynak:e-kredi

CEVAP VER