Borçlarınızı Krediyle Kapatın Rahatınıza Bakın – İhtiyaçlarımız artarken maaşlarımızın yerinde sayıldığı günümüzde, hemen herkesin elinden en az bir bankanın kredi kartı bulunmaktadır. Bu kartların bilinçsiz bir şekilde kullanılmasından doğan birçok sıkıntı da ailelerin dağılmasına varan felaketlerin yaşanmasına neden olmaktadır. Ödemesini sürekli geciktiren, anaparanın üzerine devamlı faiz bindiren ve hiçbirini karşılayamayacak duruma gelen müşteriler yasal takibe alınmaktadır. Kara liste denen ve tüm bankaların görebileceği ayrıntılar içeren bölüme düşmemek adına bankalardan  borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Reklamlarda fazla yer verilmeyen bu kredi türü, borçlarını toplayıp yapılandırmak isteyenler için geçerlidir. Bu sayede müşteriler diğer bankalara olan borçlarını kapatarak tek bir bankaya borçlanıp daha uygun şartlarda geri ödeme yapabilirler.

Borç Kapatma Kredisini Kimler Kullanır?

Borçlarının asgari tutarını dahi ödeyemez duruma gelen ve bütçesi bir hayli sıkışık olan müşteriler, uzun vadeli ve uygun faiz imkanlarının sağlandığı bu kredi türünü tercih edebilirler. Bankalar müşterilerinin kara listeye alınmaması için azami gayret gösterir. Gerek müşteri hizmetleri gerek banka avukatları tarafından aranılarak soruna bir çözüm yaratılmaya çalışılır. Bunun dikkate alınması her iki tarafın da işine gelecektir. Bir önemli ayrıntı da çekilecek kredi miktarının bu borçların toplamı kadar olmasıdır. Daha fazlasının çekilmesi maalesef mümkün olmamaktadır. Aksi durumda da yani borçlardan daha az kredi çekilmesi de onaylanmamaktadır. Kara liste içerisinde yer almamak adına bu imkanı değerlendirmenizde yarar var.

Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir?

Enpara’nın da kurucusu olan Finansbank, bu krediyi uygun faizlerle veren bir bankadır. %1.20 oranında  uyguladığı faizli geri ödemeyi 48 ay vadeyle ödemeniz mümkündür.  Vakıfbank, Şeker Bank ve Türkiye İş Bankası da borç kapatma kredisi veren bankalar arasında yer alır. Her biri ortalama %1.30 faiz oranı ve ortalama 80.000 TL kredi tahsisi ile mağdur durumdaki müşterilerine yardımcı olmaya çalışmaktadır. Siz de aynı durumdaysanız vakit kaybetmeden bu imkandan yaralanmanızı öneririz. Aksi halde kredi notunuzun düşmesinin yanı sıra kara listeye dahil olup yasal işlemlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu işlemler arasında haciz, hapis gibi istenmeyen durumların bulundupunu da hatırlatmak gerekir.

CEVAP VER