Kredi borcunuzu herhangi bir aksilikten ötürü ödeyemediğiniz takdirde bankalar 90 gün süresince ödemeniz mevzusunda telefonlarınıza devamlı şekilde uyarı mesajları göndermektedir.  3 ay derhal sonra herhangi bir ödeme sağlamadığınız süreçte hukuki takip süresini başlatır.  şu demek olmakta ki bankaya olan borçlarınızı ödememeniz den ötürü sizi avukata verir. Avukat ise dosyayı eline aldıktan sonrasında ilk olarak sizinle görüşme sağlar ve borcunuzu ödeyip demeyeceğinizi sorar. Ödeme sağlamanız mecburiyetinde avukat harcamalarında indirim uygulayabileceklerini söylerler.

Kredi borcu ödenmez ise haciz işlemi var mıdır? Avukata dosya verildikten sonrasında ödemesi yapmak için durumunuz yoktur ise avukat evinize icra memurlarını gönderir. Haciz uygulaması yapmadan evvela umumi olarak avukat destekleri ya da avukat tarafınca keşfe gidilir haciz edilebilecek değerli bir mal olup olmadığını kontrol eder ve haciz’e karşı duyduğunuz hassasiyeti değerlendirir.

Bankaların Ödeme Sistemleri

Avukata verildikten sonrasında da ödeme durumunuz yok ise banka avukatı evinize haciz gönderebilir. Haciz öncesi çoğu zaman avukat destekleri ya da avukat nedeni ile adrese bulgu için gidilir ve hacze kıymet mal olup olmadığı ve sizin hacze olan hassasiyetiniz değerlendirilir. Avukatlar haciz meselesini iş silahı olarak kullanmaktadır.  Bir oldukça insanımızın evinden eşyalarının alınması gurur kırıcıdır ve kimse eşyalarını vermek istemez bu nedenden sağdan soldan borç toplayarak haciz gelen borçlarını kapatırlar. Bunu bilen avukatlar ise haciz meselesini tabanca şekilde kullanmayı pek severler. Kredi borcunuzu avukata verildiğiniz biçimde ödemek istemiyorsanız ve ya ödeyecek durumunuz yok ise haciz işleminden kurtulmanın yollarını aramalısınız.

Esnek bir ödeme ile sizlerin kredi tutarlarının geri alınması son dönem içinde daha çok müşteri odaklı olarak sorunların adli kurumlara ulaşmadan banka ve müşterisi arasında hızlı bir çözüm üretilmesi ile daha elverişli olarak sonuç alınmaktadır. Ödemelerin değişen değerlerin de bankalar yeni ödeme planlarını müşterileri için sunarak, kredi notlarının düşmesine küçük oranda bir sebebiyet verse de daha eksi puanlar alınmadan ödemlerin sürekli olarak yapılmasında müşterileri için ayrıcalıklı çalışmalar da sunaktadır.

CEVAP VER