Garanti Bankası Kredi Başvurusu Gerekli Belgeler – Garanti Bankası, müşterilerine kredi kullandırma konusunda en pozitif davranan bankaların başında gelmektedir. Baktığımız zaman Ziraat Bankası ile birlikte bu konuda başı çeken iki bankadan birisidir diyebiliriz. Garanti Bankası’ndan kredi başvurularınızı direkt olarak şubeden yapabileceğiniz gibi, internet üzerinden ya da SMS yoluyla başvurabilirsiniz. Bu başvuru kanallarının hepsinde, talepleriniz mümkün olan en kısa süre içerisinde tarafınıza iletilmektedir. Özellikle daha önceden Garanti Bankası müşterisi olmayan ve krediye ilk kez başvuracak olan kişilerin bazı belgeleri bankaya beyan etmesi gerekmektedir.

Garanti Bankası kredi başvurusu gerekli belgeler nelerdir diye baktığımız zaman, öncelikle hepimizin de bildiği gibi nüfus cüzdanınız gerekecektir. Nüfus cüzdanının yerine ehliyet ya da pasaport da banka tarafından geçerli olacaktır. Sizlere zaman kazandırmak ve en azından bankaya kredi başvurusuna gittiğinizde eksik belge yüzünden işleminizin yarım kalması ve sonradan tekrar gelmek zorunda kalmamanız için sizlere neler gerektiği hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

 

Gelir Belgesi

Başvuru aşamasında bankanın en şart gördüğü belge ise, gelir belgesidir. Banka sizlerden bu noktada gelirinizi gösteren belgeyi ister ve kredi başvurunuzu da buna göre değerlendirir. Bu aşamada talep ettiğiniz kredi miktarı ile, maaşınızın birbiri ile uyumlu olması gerekir.

 

Gelir belgenizi çalışma durumuna göre temin edebilirsiniz. Emekli olan kişiler bu noktada emekli olduğunu gösteren belgeyi bankaya beyan edebilir. Emeklilik belgesini temin edemeyen kişilerin, emekli maaşlarının yattığı banka hesap cüzdanını bankaya beyan etmesi de yeterli görülmektedir. Banka ücretli olarak çalışan kişilerden ise, son 3 aya ait hesap dökümünü istemektedir.

 

Başvuru Formu

Başvuru formu bankaların verdiği ve başvurmak istediğiniz kredi tipini belirttiğiniz bir formdur. Bu formda gerekli bilgileri doldurduktan sonra, evraklarınız ile birlikte bankaya vermeniz gerekmektedir.

 

Diğer Belgeler

Bu belgeler, genel olarak ihtiyaç kredileri için yeterli görülen belgelerdir. Ancak kredi tipine göre bankalar başka belgeler de talep edebilir. Konut kredisi, taşıt kredisi gibi miktar olarak daha yüksek olan kredilerde, banka başka belgeleri de isteyebilir. Bu belgeler bankaya beyan edilmeden, kredi başvuruları hiçbir şekilde onaylanmayacaktır.

 

CEVAP VER