Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar – Kredi notu konusunda özellikle insanların bilgilendirilmesi gereken ve yanlış bilinen birçok nokta vardır. İnsanlar özellikle daha geçmiş dönemlerde kredi notu denilen durumu pek önemsememiş ve üzerinde durmamıştır. Ancak günümüzde bankaların kredi başvurularını, kredi notunun düşük olması sebebiyle reddetmesi ile birlikte kişiler bu kredi notlarını daha fazla önemsemeye başlamıştır.

 

Kredi notu 0 ile 1900 puan arasında değişir. Bankaların burada belirlediği bir sınır vardır ve bu sınırın altında olan kişilere kredi notu verirken zorluklar yaşatılır. 0 ile 699 puan arasında olan ve en riskli olarak adlandırılan gruptakilerin ise kredi alabilmesi çok da mümkün değildir. Bankadan genel olarak baktığımız zaman krediyi kesin olarak alabilmek için kredi notunun 1500 ve üzerinde olması gerekir. Bu noktada önemli olan ise, kredi notu 1500 ve altında olan kişilerin kredi alabilmesinin ne şekilde mümkün olacağıdır.

 

İpotekli Başvuru

 

Belirli şartları yerine getirdiğiniz zaman, her bankadan kredi alabilmeniz mümkündür. Yani düşük kredi notuna kredi veren bankalar arasına, tüm bankaları dahil edebiliriz. Ancak bu bankalar da sizlerden bazı şartları yerine getirmenizi bekler. Tüm bankalar üzerinden ipotek gösterilerek yapılan başvurularda, kredi notunuz 1500’ün altında olsa bile kredi alabilirsiniz. Ancak 0 ile 699 arasında yer alan kişiler için aynı durum geçerli olmayabilir. Bu durum daha çok 700 ve 1500 aralığında yer alan kişiler için geçerlidir.

 

Üzerinize kayıtlı olan bir mülkü bankaya ipotek gösterdiğiniz anda, banka bu mülkü inceler ve kredinin değerinde uygun olup olmadığını belirler. Bu mülkün krediyle eşdeğer olduğu kanaatine varılırsa, kredi başvurunuz olumlu sonuçlanır. Çünkü, bu gibi durumlarda borcu ödemeseniz bile, bankalar borcu bu ipotek gösterilen mal üzerinden temin eder.

 

Kredi Notu Düşük Olanlara Kefilli Başvuru

 

Türkiye’de hizmet veren tüm bankalara, sağlam bir kefil göstererek kredi çekebilmeniz mümkündür. Özellikle kefil olarak gösterdiğiniz kişinin sağlam bir geliri varsa ve kredi notu beklenen seviyede ise, krediyi rahatlıkla alabilirsiniz.

 

Genel olarak söylemek gerekir ki, kredi notu düşük olanların yapması gereken durum, bankaya bir teminat sağlamak olacaktır. Bu noktada borcun geri ödenmesi konusunda bankayı ikna eder ve belirgin bir teminat gösterirseniz, kredi çekmeniz mümkün olacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER