Akbank SMS ile kredi başvurusu – Kredi kullanma ihtiyacı içerisinde bulunan müşterilerini düşünen Akbank, bu ihtiyaç içerisinde bulunan kişilerin, kredi başvurusu yapabilmeleri için birçok alternatif seçenek sunmuştur. Müşteriler ATM’den başvuru, internet üzerinden Online başvuru, şubeden başvuru ve Akbank SMS kredi başvurusu yaparak, Akbank ile kredi başvurusu için iletişime geçebilmektedirler. Bu başvurulara genel olarak banka tarafından kısa süre içerisinde olumlu ya da olumsuz dönüş yapılarak müşteri bilgilendirilir.

 

Ülkemizde kredi kullanımının her geçen gün artması, bankaların bu alanda da rekabet içerisine girmelerine ve müşterileri kendi bankalarından kredi kullandırabilme yarışına itmektedir. Kredi kullanmaya niyetlenen ya da buna ihtiyaç duyan birinin şube şube dolaşarak kredi başvurusunda bulunması elbette ki bankalar için müşterinin bir başka bankaya ait herhangi bir bankada kredi çekebileceği anlamına gelmektedir. Bankalar bu gibi durumların önüne geçmeye ve müşterileri kendi şubelerinde işlem yapma ve kredi çektirme anlayışı ile hareket etmektedirler. Bu bankaların biri de Akbank olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi çekme ihtiyacı bulunan veya kredi çekmeyi düşünen potansiyel müşterilerinin bir başka bankanın şubesine adım atmasına gerek bile bırakmamak için online başvuru ve SMS ile başvuru seçeneklerini müşterilerinin hizmetine sunmuş ve kendileri içinde müşteriler içinde bir avantaj sağlamıştır.

 

Akbank SMS ile kredi başvurusu yapabilmek için neler yapılmalıdır?

 Cep telefonunuzun kısa mesaj servisi hizmetini kullanarak, Kredi yazıp boşluk bırakarak TC. kimlik numaranız yani vatandaşlık numaranızı yazıp 4425’e atacağınız SMS ile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak bu durum Türkcell kullanıcıları için geçerlidir. Numaranız Avea veya Vodafone ise kredi başvurusu için 532 750 25 25 numaralı hatta SMS ile ulaşarak, Akbank SMS kredi başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Bankanın müşterilerine sağlamış olduğu avantajlardan biri Akbank SMS ile kredi başvurusudur. Müşteriler, bu uygulamadan tek tek şubeleri dolaşmak zorunda kalmadıklarından dolayı, oldukça memnun olmaktadırlar.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER