PTT ÇALIŞMA SAATLERİ – PTT bir diğer geniş açılımıyla Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü, ülkemiz de ilk ve tek posta teşkilatı olmasıyla önemli bir yer arz etmektedir. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kökenlerinin geçmişi Osmanlı devletine kadar dayanmaktadır. 1840 yılın da 191 yüz yılda kurulmuş olan Posta ve Telgraf Teşkilatı o zamanlar ki adıyla Posta Nezareti yani posta bakanlığı adıyla anılmaktaydı. 1871 yılın da ise posta ve telgraf nazırlıkları birleşerek çalışmalarına devam etmişlerdir.

 

1909 yılın da nazırlığın ismine ek olarak telefon kelimesinin de gelmesiyle Posta, Telgraf ve Telefon nazırlığı kurulmuştur. Böylelikle herkes tarafından bilinen Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kökenleri kurulma süreci tamamlanmıştır. 1995 yılına kadar süren çalışmalar ve değişimlerle Telefon hizmetleri Türk Telekomünisyon Şirketi tarafından yönetilmeye başlamıştır. Böylelikle Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü olarak 1995 yılında isim kökenleri kurumun oturmuştur.

 

Günümüz gelişen teknolojisine karşı eksiklerini ve ihtiyaçlarını gidermeye çalışan Posta ve Telgraf Teşkilatı bünyesine eklediği birçok hizmetle müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Bunlar PTTKEP, Birleşik Posta, PTT AVM, PTTCell, PTT Kargo gibi hizmetleri hayata geçirmiştir. Posta ve Telgraf Teşkilatı özellikle PTT Kargo hizmetiyle Türkiye’nin her yerine gönderileriyle güvenilir bir halde teslimatları yerine getirmesiyle başarılı ve kaliteli işler çıkarması kadar müşteri memnuniyeti  ile çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Peki Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğüne ihtiyaçlarımız için hangi saatler de gitmeliyiz? PTT çalışma saatleri ve Posta ve Telgraf Teşkilatı’nın açılış ve kapanış saatleri hangi zaman aralığındadır?

 

  • 08.30 – 12.30
  • 12.30 – 13.30 (öğle arası)
  • 13.30 – 16.30

 

Çalışmaları arasında Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü çalışmaktadır. Ayrıca çok yoğun şubelerin de mesai 08.30 ile 17.00 saatleri arasında öğle arası vermeden devam etmektedir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER