Trafik Cezası Borç Sorgulama – Her gün evlerimizden, iş yerlerimizden belli başlı işlerimizi halletmek için yollara çıkmaktayız. Aracımıza binerek çıktığımız karmaşık trafik yollarından güvenliğimiz açısından olabilecek tehlikeler özellikle son zamanlar oldukça fazla olmaya başlamıştır. İşte bu nedenlerden dolayı Emniyet Genel Müdürlüğü trafik güvenliğini arttırmak için kontrolleri ve kaydırıcı ceza politikalarını uygulamaya başladı fakat cezalara online olarak sorgulamak ve ödemek de oldukça rahat bir kolaylık almaya başlamıştır.

 

Trafik Cezasını Online Olarak Nasıl Sorgulayabiliriz?

 

Yaşadığımız teknolojik gelişmeler sonucunda internetten doğan yenilikler de Emniyet Genel Müdürlüğünün bu alanda imkanları rahatlıkla kullanmasına imkan sağlamış bulunmaktadır. Bizzat halletmemiz gereken süreçleri tek tıkla kısa süre içerisinde trafik cezası borç sorgulama yapmamız mümkün olabilmektedir.

 

PTT üzerinden alacağınız E-devlet şifreniz ile sizin üzerinize gelen bir ceza olup olmadığını öğrenmeniz mümkün olabilmektedir. Eğer bir ceza gibi bir sorun çıkması ihtimalinde Gelir idaresi başkanlığı, internet vergi dairesi sitesinden, kredi kartınızla motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

E-devlet yada vergi dairesi sitesinden borcunuzu sorgulamak istediğiniz de karşınıza çıkacak olan Plaka bölümünü, Özel Plakanız var ise gerekirse onu butonu işaretleyerek, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranızı ve Tescil Tarihinizi doldurarak borcunuzu hemen öğrenebilirsiniz. Eğer trafik cezanız olması ihtimalinde anlaşmalı bankaların 02.00 ve 22.00 saatlerin de dahi anlaşmalı bankalarca kredi kartınızla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Trafik Cezalarına Af Geldi Mi?

 

Özellikle trafik cezalarından oldukça ağır bir yük altına girmişler için bu durum son derece önemli bir hal almaya başlamış durumdadır. Devletin tekrar yapılandırılması içerisinde trafik cezalarına yeniden yapılandırılması aşamasına girmektedir. Af kararı çok yakın zaman da resmi gazete de yayımlanacağı devletin açıklaması içerisinde geçerken, afla beraber silinecek cezalar genel olarak bin liranın altındaki işlemler olacaktır.

CEVAP VER