En İyi Kredi Kartı Hangisidir? – Kredi kartı herhangi bir şey ödeyeceğiniz zaman para alternatifi olarak kullanılan finans kuruluşları ya da bankaların sunmuş olduğu küçük miktarda hafızası bulunan bir ödeme aracı olarak adlandırılmaktadır. Kredi kartı sayesinde ödemelerinizi çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Fakat en iyi kredi kartı faiz ücretleri olmaktadır. Yani bu ay kredi kartı ile yapmış olduğunuz alışverişin parasını gelecek ay yatırırken üzerine faiz konmaktadır. Böylelikle kredi kartı amacına ulaşmış oluyor ve sizin arzu etmiş olduğunuz ürünü satın almış oluyorsunuz.

Kredi kartı kullanımının çok yaygın olduğu ülkemizde hemen hemen herkesin aklında en düşük ve en iyi olan kredi kartının hangisi olduğu araştırılmaktadır. Fakat her banka kendi oranlarında faiz ücreti koyduğu için bunun hangi bankanın kartı olduğunu öğrenmek biraz zor olacaktır. Fakat çok büyük müşterilere sahip olan ve müşteri potansiyeli fazla olan bankaların en iyi kredi kartı iyi kredi kartları arasında yer almaktadır. Yani büyük bankalar kar marjını daha da yükseltmek için kredi kartı faiz oranlarında büyük düşüş yapmaktadır.

Büyük bankalar olarak adlandırılan Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank ve Vakıfbank gibi bankaların faiz oranları diğer bankalara göre daha uygun şartlarda olabilmektedir. Fakat bazı küçük çaplı ya da yeterince büyük olmayan bankalarında bu bankalara oranla çok daha iyi faiz oranı belirlediğini de görebiliriz. Bu durumu iyi araştırarak kredi kartı almanızı ve kullanmanızı önerebiliriz. Aksi taktirde ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunların çıkmasını engelleyebilirsiniz. Ayrıca bu bankalara düzenli bir şekilde ödemesini yaptığınız durumda kredi notunuz yükseltilmektedir. İlerleyen zamanlarda bankalardan kredi alma durumunuzda bu kredi notunuza göre size kredi verilip verilmemesi kararlaştırılmaktadır.

CEVAP VER